LET'S GET TO NEXT.
מאות תפקידי הייטק וטכנולוגיה בחברות המובילות בארץ מחכים לכם. שדרגו את עצמכם לתפקיד הבא בקריירה.
דף ראשי » מגזין הייטק » לפני שאומרים "כן" לתפקיד
left right
close

לפני שאומרים "כן" לתפקיד

6 דברים חשובים להרהר בהם לפני קבלת עבודה

הגעתם לשלב בו החלטתם לחפש משרה חדשה,
אתם מרגישים שהגיע הזמן לעשות שינוי,
אז מה חשוב לכם שיהיה בתפקיד החדש?

אין ספק שהתשובה לשאלות האלו יכולה להשתנות בהתאם לשלבי החיים ולאישיות של כל אחד ואחת מאיתנו, אבל יש כמה דברים שחשוב לזכור כשאתם מחפשים את האתגר הבא:

 

אפשרויות פיתוח אישי

חשוב למצות את הפוטנציאל שטמון בכם וזאת תוכלו לעשות רק אם תמתחו את גבולות היכולת שלכם ותנסו דברים חדשים.
חשוב לוודא כי בתפקיד החדש אותו אתם בוחנים האם קיימים אלמנטים שיאתגרו אתכם, שיאפשרו לכם את המקום להתפתח אישית
ולחזק את עצמכם.

 

אפשרויות פיתוח מקצועי

לרובנו חשוב להרגיש שאנחנו מאותגרים בתפקיד שלנו.
אז בדקו אם הארגון מעודד צמיחה מקצועית – הדרכות, קורסים, השתלמויות, ניוד פנימי.
האם התפקיד יוצר עבורכם הזדמנות לעשות שינוי או להתפתח בקריירה? האם התפקיד מאפשר לטפס בסולם הקריירה שלכם, הן בתוך החברה והן מחוץ לה בהמשך?

איזון בין עבודה/חיים אישיים

איזון זה חשוב לכולם, בין אם אתם רווקים או בעלי משפחות, כולם צריכים להרגיש שכשהם יוצאים מהעבודה הם באמת יוצאים מהעבודה (בתנאי שהמערכת לא עומדת בפני קריסה כמובן) ומפנים את הזמן והאנרגיה שלכם לתחומי חיים אחרים.
אין ספק שאיזון בית / עבודה הוא איזון שמושג עם הזמן ובמהלך התפקיד, אבל חשוב לוודא שכבר בשלבי הגדרת התפקיד ההתחלתיים אתם לא מתבקשים להיות זמינים יותר ממה שאתם מוכנים.

עם מי אני עובד?

בין אם מדובר בעבודה בצוות ובין אם לא, כולנו עובדים עם אנשים. וכשאנחנו מבלים כל כך הרבה שעות במקום העבודה שלנו, האנשים שעובדים איתנו הופכים להיות חלק גדול מאד מחיינו.
מלבד יתר העובדים, אתם נמצאים במגע יומיומי גם עם המנהל שלכם. כדאי לברר האם המנהל הוא מישהו שתוכלו לעבוד איתו בשיתוף פעולה? האם נראה כי הוא מכבד את הצוות שלו? מהו סגנון הניהולי שלו והאם הוא תואם לכם כעובדים?
תוכלו לבדוק זאת עם חברים שעובדים / עבדו בחברה ויכולים לספר לכם על התרבות הארגונית; וכמובן, כשאתם מגיעים לראיון / מבחנים בחברה הגיעו כמה דקות מוקדם יותר והיו קשובים למה שקורה סביבכם- כיצד אנשים מתנהגים ומהי האווירה הכללית במקום?

 

שכר ותנאים אחרים

אי אפשר להתחמק מזה, כולנו שמים דגש בחיפוש עבודה גם על השכר. ייתכן וזה אפילו המניע שלנו לעזוב את מקום העבודה הנוכחי. אבל בנוסף לשכר, כדאי לבחון בבחינה הכללית של התפקיד גם אילו תנאים סוציאליים מציעה החברה? ומה המרחק של המשרדים ממקום המגורים שלכם?
עם זאת חשוב לזכור ששביעות רצון אמיתית מושגת בעיקר מריצוי מניעים פנימיים ארוכי טווח. ההרגשה שמעריכים אותנו על בסיס קבוע תגרום לנו להרגיש הרבה יותר מסופקים במקום העבודה מאשר קבלת בונוסים חד פעמיים.

 

הקשיבו לקול הפנימי שלכם

לא בוחרים מקום עבודה על פי אינטואיציות, גם לא כולנו פועלים על פי האינטואיציות שלנו, אבל הסתכלו על התמונה הכוללת והקשיבו לעצמכם, האם אתם מרגישים שהבחירה שלכם היא הנכונה ביותר בהתחשב בכל הפרמטרים האחרים? האם אתם מרגישים את ההתרגשות שבבחירה? והכי חשוב – האם בתפקיד החדש תעשו את מה שאתם אוהבים לעשות? Do what you love, and love what you do.

אם אתם בתהליכי חיפוש עבודה עכשיו, או תהיו בעתיד- תמיד כדאי לחשוב על התחומים שהזכרנו, לדרג אותם מהחשוב ביותר ומטה ולוודא כי התפקיד החדש שמוצע לכם עומד בתנאים שהצבתם.
אחרת, אתם עלולים שוב למצוא את עצמכם מחפשים את האתגר הבא.