LET'S GET TO NEXT.
מאות תפקידי הייטק וטכנולוגיה בחברות המובילות בארץ מחכים לכם. שדרגו את עצמכם לתפקיד הבא בקריירה.
דף ראשי » מגזין הייטק » רילוקיישן
left right
close

רילוקיישן

יתרונות וחסרונות המעבר

רילוקיישן – חלום או סיוט?

אחד הביטויים המהלכים קסם על אנשי ההייטק הישראלי הוא רילוקיישן, והחלום הרטוב הוא כמובן רילוקיישן לארה"ב.

מי מאיתנו לא חלם להשאיר את תלאות היום יום, את בעיות הביטחון ואת הפקקים שבין רעננה לתל אביב ולעבור אל עמק הסיליקון וחופי קליפורניה או לניו יורק ולשפע שהיא מציעה? אולם, רילוקיישן לא חייב, בהכרח, להתכוונן לארצות הברית ישנם יעדים נוספים רבים:  לצרפת, ליפן, לרוסיה ואפילו לאחת ממדינות אפריקה.

מהו רילוקיישן?

רילוקיישן פירושו העברה מחדש, קרי העתקת מרכז החיים אל מחוץ לישראל. בניגוד לנוהג נפוץ אחר בהייטק הישראלי של "חיים על הקו", במסגרתו נוסעים מישראל אל ארצות היעד הלוך ושוב, כאשר מוחלט על רילוקיישן יעבור העובד, עם משפחתו או בלעדיה, להתגורר בחו"ל, בדרך כלל למספר שנים.

מומחים לרילוקיישן מצביעים על כך שמעבר כזה פופולרי במיוחד בקרב שכבת המנהלים הצעירים, בעיקר עד גיל 35. אין כל פלא בכך, היות ומדובר ברווקים או בבעלי משפחות צעירות, היכולים לעזוב את ישראל בקלות יחסית. לעומת זאת, ככל שלעובד העובר יש ילדים מבוגרים יותר, ולבן/בת הזוג יש קריירה מפותחת יותר, הופך המעבר לקשה ובעייתי יותר.

יתרונותיו של הרילוקיישן:

עבודה בחו"ל נחשבת כ"מקפצה" לקראת תפקיד ניהולי בכיר בארץ, היות שהיא חושפת את העובד לתרבות ארגונית שונה, משפרת את יכולותיו לעבוד מול לקוחות מחו"ל גם בתפקיד עתידי בארץ תוך שיוף האנגלית שלו, ומהווה שורה נוצצת בקורות החיים. עבור עובדים הפנויים חברתית לכך, מדובר בדרך כלל בחוויה נעימה שיש הרואים אותה כהרפתקה, המאפשרת להם לבלות ולהכיר תרבות וחברים חדשים. לרילוקיישן עשויים להיות גם יתרונות כלכליים משמעותיים: העובד מרוויח שכר "חו"לי" שהוא במקרים רבים גבוה יותר מהשכר אותו קיבל בישראל, ובדרך כלל נהנה גם ממימון שכר דירה, חינוך לילדים וכד'. כאשר העובד הוא גם בעל דירה בישראל, אותה הוא יכול להשכיר בזמן מגוריו בחו"ל, יש כאן רווח כפול. יתרון נוסף, לבעלי משפחות, הוא שיפור רמת האנגלית של ילדיהם.

חסרונות הרילוקיישן:

למרות היתרונות הרבים של הרילוקיישן, אין להתעלם גם מהבעיות הכרוכות בו. מדובר במעבר לארץ אחרת, עם תרבות ושפה אחרת, תוך ניתוק מהמשפחה והחברים הנותרים בארץ.

הקושי בהיבט זה הוא לא רק חברתי נטו – שהות ארוכה בחו"ל עלולה לשחוק קשרים עסקיים/קולגייאלים בארץ, קשרים שיהיו חיוניים בחיפוש המשרה הבאה.

קושי משמעותי ביותר הוא ההשפעה על חייו של בן או בת הזוג המצטרף לעובד העובר. בן הזוג מתקשה פעמים רבות למצוא עבודה, ודאי כזו שתהלום את כישוריו, והוא חש כי הקריירה שלו נתקעת ו"מוקרבת" עבור שותפו לחיים. זהו כר פורה לתסכולים זוגיים, שאף הביאו לא פעם לגירושין.

כיצד ניתן להתגבר על הקשיים הכרוכים ברילוקיישן?

בעלי משפחות חייבים לשקלל את ההשפעה של המעבר על משפחתם. החלטה כזו חייבת, כמובן, להיעשות בשיתוף בן/בת הזוג, תוך חשיבה כנה גם על הקריירה שלהם ועל סיכויהם למצוא עבודה בחו"ל, חשוב מאוד לא להסתפק ב"יהיה בסדר".

חשוב כי העובד העובר ישמור, במהלך שהותו בחו"ל, על קשר לא רק עם חבריו ומשפחתו, אלא גם עם קולגות, בוסים לשעבר וכד'. כיום, בעידן הרשתות החברתיות, הדבר קל מאי פעם, ותהיה לו חשיבות רבה עם השיבה לארץ והתחלת חיפוש העבודה. עובד ש"שרף גשרים" עלול למצוא כי הנחיתה המחודשת בישראל אינה רכה כלל וכלל.

רילוקיישן עצמאי

בדרך כלל, נעשה הרילוקיישן דרך חברה ישראלית הפועלת בחו"ל. עובד המעוניין ברילוקיישן יכול לעשות זאת דרך החברה בה הוא עובד כעת, או באמצעות חיפוש יזום של משרות רילוקיישן. אולם, ישנם אלו הפונים ישירות לחברות בחו"ל (בעיקר בארה"ב) ועוברים לעבוד אצלן. מעבר כזה יכול להיות שדרוג רב-משמעות לקריירה, אך הוא לא כולל בדרך כלל את התנאים המפנקים אותה מעניקה חברה ישראלית השולחת את עובדיה לחו"ל (תשלום שכר דירה, סיוע במעבר וכד').

לסיכום, רילוקיישן הוא אפשרות מצוינת עבור המעוניינים בקידום הקריירה שלהם ובחוויה ייחודית, אך בטרם קופצים על ההזדמנות, יש לשקלל גם את הקשיים והסיכונים הכרוכים בכך.