LET'S GET TO NEXT.
מאות תפקידי הייטק וטכנולוגיה בחברות המובילות בארץ מחכים לכם. שדרגו את עצמכם לתפקיד הבא בקריירה.
דף ראשי » מגזין הייטק » מצליחים יותר משחשבנו
left right
close

מצליחים יותר משחשבנו

הצלחה בעבודה

לכל אחד יש תקופות בחיים וגם בעבודה בהן אנחנו מרגישים שקשה לנו, שלמרות כל המאמצים, אנחנו לא באמת מצליחים. אבל פעמים רבות אין קשר בין ההרגשה לבין המציאות האובייקטיבית, זאת רק הביקורת העצמית שלנו.

קל לנו להיות ביקורתיים כלפי עצמינו וקשה לראות את ההצלחות שלנו ולהתחבר אליהן. קל יותר להתחבר לכישלון ולהרגיש שאנחנו לוזרים. מישהי אמרה לי השבוע בשיחה קלילה של בוקר במסנג'ר: "אל תחמירי עם עצמך" ופתאום נפלו האסימונים! כמה קל לנו להיות ביקורתיים וקשה לנו להעריך ולראות את ההצלחות שלנו.

בחיים כמו גם בעבודה, אם אתם מזדהים עם חלק מהדברים ברשימה – כנראה שאתם מצליחים למרות שלא בטוח שאתם מרגישים כך.

אמונה עצמית

אם אתם מאמינים בעצמכם, מאמינים בפוטנציאל וביכולות שלכם, אתם כנראה גם מצליחים, הנשיא רוזוולט אמר "תאמין בעצמך ואתה כבר בחצי הדרך לשם". האמונה העצמית היא זאת שמביאה למוטיבציה ולהגשמה ומחברת את היכולות שלכם לתפקיד. לא משנה מה הבוס או הקולגה אמרו, מה שחשוב באמת זו הדעה שלכם על עצמכם והדרך שבה אתם בוחרים לשלוט בסיטואציות.

יצירתיות ותעוזה לחלום

שגרה ותקיעות בעבודה יכולות לגרום לכם לשנוא את מה שאתם עושים – ומכאן גם פחות להצליח. אנשים מצליחים הם אלה המעזים לחלום ולא חוששים לעשות מה שצריך כדי לנסות ולהגשים את החלום. הם בדרך כלל גם אנשים שחושבים מחוץ לקופסא ויצירתיים.

אתם בסדר גם כשאתם לא מקבלים שבחים

הביטחון העצמי של אנשים רבים תלוי בשבחים שהם מקבלים, ואם אינם מקבלים אותם, הם אינם מרגישים שהצליחו. אם אינכם מחכים לשמוע מאחרים כמה אתם מעולים וטובים במה שאתם עושים, אלא מסוגלים לעשות את העבודה שלכם מבלי לקבל שבחים, סימן שיש לכם ביטחון ביכולתכם ובמעשים שלכם.

 

לא זקוקים לדרמות בעבודה

אם אתם מרגישים שהתקופה הנוכחית פחות דרמטית לכם מבעבר, אפילו במבט של שנה לאחור בתפקידים השונים שעשיתם, אם אתם מרגישים ששקט יותר, רגוע יותר, הרמוני יותר, אז השענו לאחור ותגידו לעצמכם שכנראה שאתם מצליחים.

רודפים אחרי ידע

הרצון המתמיד ללמוד, לרכוש ידע, להתמקצע זה סימן להצלחה בעבודה. זה סימן שאתם רוצים לפתח את עצמכם ואת היכולות שלכם וזה לרוב מביא גם לקידום וצמיחה בתפקיד. אם אתם יוזמים ומוצאים דרכים להשיג את הידע, אתם תצליחו בתפקיד שלכם.

ממצים את הרגע

אתם מבצעים את התפקיד שלכם, לא חושבים על קידום (עדיין או בכלל), אתם מתמקדים בכאן ועכשיו ולא עסוקים במרדף מתמיד אחרי העתיד והתפקיד הבא. אתם נותנים לעצמכם את הזמן והמקום להצליח ורק אחר כך חושבים איך להמשיך הלאה.

עובדים מכל הלב

אם אתם עושים את מה שאתם אוהבים, אז בטוח כיף לכם, אתם נהנים בעבודה ומהעבודה ואם כך, אתם בטוח מצליחים במה שאתם עושים.

מבינים את החשיבות של כבוד הדדי

את ההצלחה שלנו אנחנו מביאים מהחוויות שעברנו בחיים בכלל ובעבודה בפרט, ואלה יכולות להיות גם חוויות קשות או מלחיצות. כמו בחיים ובזוגיות, גם בעבודה, אם אתם מבינים את החשיבות של כבוד הדדי לקולגות שלכם, למנהלים שלכם, לעובדים שלכם, ללקוחות ולסובבים אתכם, ואתם משקיעים בכך עבודה רבה – אתם מכבדים את עצמכם ובעיקר יוצרים אווירת צוות שתורמת להצלחה.

אמירת "לא"

זה מתקשר ליכולת שלכם להמשיך קדימה מבלי לקבל שבחים. אם אתם יודעים להגיד "לא", אתם מבינים שלא צריך לרצות את כולם, אתם לא מרגישים שאתם צריכים להתנצל. זה מאפשר לכם להתמקד במה שחשוב בעבודה ולהצליח בו. אתם אומרים "לא" ובכך מאפשרים לעצמכם להצליח בהזדמנויות של "כן".

לא חוששים להיכשל

יש לכם אומץ. אומץ להיות יצירתיים, אומץ לנסות, בטחון במה שאתם עושים, אם אתם לא מפחדים להיכשל, זהו סימן שאתם מצליחים במה שאתם עושים. גם אם יש קשיים בדרך, היו רגעים שהרגשתם שאתם לא שם, שאתם לא פורצים קדימה, אם המשכתם לנסות למרות זאת – הצלחתם גם אם התוצאה אינה זו שקיוויתם לה.

לומדים מכישלונות

אתם מצליחים לראות ולהבין איפה לא הצלחתם וללמוד איך לא לחזור על אותן טעויות, זו נוסחה לשיפור מתמיד והצלחה לטווח הארוך.

אחרים אינם יכולים לגרום לכם להרגיש לא מוצלחים

תמיד ישנם אלה שפחות מפרגנים, אלה שלא רוצים שתצליחו, אלה שלא רוצים שתצליחו יותר מהם, אבל ההערות שלהם והמעשים שלהם רק מדרבנים אתכם לרצות להצליח יותר. לאף אחד בעולם אין זכות לעצור את ההצלחה שלכם. אתם חזקים, ואנשים חזקים מצליחים.

מאמינים שדברים יסתדרו

אופטימיות היא תכונה מאד חשובה לעובד, אני מוצאת את עצמי אומרת לא פעם שזו התכונה החשובה ביותר, במיוחד בתפקידים המשלבים מכירות וכמעט כל תפקיד דורש מהעובד סוג כלשהו של יכולת מכירה. הלן קלר אמרה ש"אופטימיות היא אמונה המובילה להישגים". אני מסכימה עם האמרה הזאת, אם אתם אופטימיים, כנראה שאתם הישגיים ומצליחים במה שאתם עושים.

מגישים סיוע לאחרים בעבודה

כאשר אתם מוכנים להושיט יד לעמיתים שלכם, מוכנים לעזור ולסייע להם, אתם מבינים שההצלחה מורכבת לא רק מכם ומההישגים שלכם, אלא גם מההצלחה של כל חבר בצוות או בחברה.

יודעים לבקש עזרה

העובדים המוצלחים ביותר הם אלה שיודעים לשאול, לבקש עזרה. אנשים מצליחים פונים לבקש עזרה, הם לא מפחדים להיראות חלשים, הם לא חושבים שהם צריכים לעשות הכל לבד, הם מבינים שבקשת עזרה מקצרת להם את זמן הביצועים ומפנה את האנרגיות שלהם למה שחשוב באמת.

אתם יודעים "לעבור הלאה"

פתגם סיני של קונפוציוס: "לטעות זה שום דבר, אלא אם כן אתם ממשיכים לזכור את זה", טינה כלפי אחרים משפיעה עלינו לא פחות מאשר על האחרים. אם אתם יודעים להמשיך הלאה, "להקליל" ולא לנטור, העבר לא מכביד עליכם ואתם מצליחים לעבוד טוב יותר.

נעים לכם עם העמיתים לעבודה

הסביבה החברתית במקום העבודה היא דבר מאד חשוב. האנשים שאיתם אנחנו עובדים הם אלה שאנחנו מבלים איתם את מרבית שעות היום. אנשים שיש להם חברים בעבודה ונעים להם בחברת האנשים איתם הם עובדים, הם אלה שיש להם סיכוי להצליח ולהיות מאושרים יותר במקום העבודה.


עם כמה מכל אלה אתם מזדהים?

הצלחה דורשת עבודה קשה, חריצות, נחישות, מיקוד, מאמץ, משמעת ואמביציה. אם החלטנו שנצליח, לא יהיה קשה ליישם. ניתן לשפר יכולות, ללמוד להיות מאורגנים יותר, לנהל את המשימות טוב יותר, ללמוד להיות קשובים יותר, ליזום יותר. תהיו עם יד על הדופק, כל יום מחדש, ותחשבו מה אתם עושים, וחשוב מכך – מה אתם צריכים לעשות כדי להצליח.