LET'S GET TO NEXT.
מאות תפקידי הייטק וטכנולוגיה בחברות המובילות בארץ מחכים לכם. שדרגו את עצמכם לתפקיד הבא בקריירה.
דף ראשי » מגזין הייטק » 10 עצות להתחלה חדשה לאחר שפוטרתם
left right
close

פיטורים? הזדמנות להתחיל מחדש!

הכלל הראשון לחזרה מוצלחת לשוק העבודה: אל תשבו בבית. מדריך

פוטרתם? יהיו הנסיבות אשר יהיו, אין ספק שתחושות כמו הפתעה, זעזוע, צער, אבל ואפילו כישלון הן התגובה המיידית שלכם. פיטורים יכולים לשרתכם בתור מקפצה לתפקיד טוב יותר, להתחלה חדשה או אפילו לשינוי. נכון, פיטורים הם אינם כיף אבל לפחות יכולים להיות שימושיים.

שרון לוי, מנהלת  Manpower Talent, מונה עשרה כללי זהב שיסייעו לכם לראות בכל סוף פוטנציאל להתחלה חדשה  – ויעזרו לכם למצוא עבודה, הכי מהר שאפשר.

 

  1. אל תישארו נטולי עבודה זמן רב – מצאו עבודה חדשה מהר ככל שתוכלו, כך לא יווצר חוסר רצף תעסוקתי בקורות החיים שלכם. 
  1. חשבו מסלול מחדש – אולי הפיטורים סיפקו לכם כאן הזדמנות נדירה לבחון את החיים שלכם, הקריירה והתפקיד שביצעתם ולגלות כי בעצם אתם רוצים לשנות משהו? להחליף את התחום או לחפש אפיק חדש בתוכו? אל תהססו לשאול את השאלה מה אני רוצה בעתיד? לאן ברצוני להגיע ולהתפתח?
  1. פנו לייעוץ תעסוקתי – בין אם סיבת הפיטורים היתה חוסר התאמה ובין אם החלטתם להחליף תחום או לחפש תפקיד שונה, כדאי לשקול עזרה ממי שזהו מקצועו – פנו ליועץ תעסוקתי ובחנו איזה תפקיד מתאים עבורכם.
  1. מתיחת חיים לקורות החיים שלכם – לאחר שהחלטתם לאן מועדות פניכם, התאימו את קורות החיים לתפקיד אותו אתם מחפשים, עדכנו כישורים שרכשתם ומיומנויות שצברתם המתאימם לכיוון אותו בחרתם.
  1. תתייעצו, כי אין כמו חוכמת ההמונים: התייעצו עם בעלי ניסיון דומה, עם אנשים שאתם מעריכים את דעתם, עם בוסים לשעבר ועם חברים בכל דרג. אל תחששו שריבוי הדעות יבלבל אתכם. מחקרים מוכיחים כי הוא יועיל לכם להתמקד.
  1. בושה היא האויב – אתם לא הראשונים שמפוטרים. זה הזמן להתחבר מחדש לקולגות ישנים, לחברים שיכולים לעזור, זה הזמן לנטוורקינג (Networking) – הפעלת הקשרים החברתיים שלכם. הכינו רשימה של כל מי שלדעתכם יכולים לעזור לכם, בקשו מחברים להציג לכם אנשים בעמדות מפתח, פרסמו ברשתות החברתיות שאתם מחפשים ובקשו המלצות על תפקידים פנויים.
  1. היו יזמים. אנחנו חיים בעידן של שוק עבודה דינאמי, שבו היצע המשרות עולה על הביקוש. חפשו בכל מקום – בפורטלים וברשתות החברתיות, וכן בדפי הדרושים המופיעים באתרי האינטרנט של החברות שבהן הייתם רוצים לעבוד. יותר מזה, אל תחכו למודעה. אם יש ארגון או חברה שהייתם רוצים לעבוד בו, שלחו קורות חיים ביוזמתכם, גם אם לא פורסמה מודעה.
  1. צאו לראיונות אפילו אם התפקיד המוצע הוא לא משאת נפשכם, לכו לראיון, נערו את האבק מכישורי ההתראיינות שלכם, התאמנו בבית על תרחישים שונים, כל ראיון אליו תלכו יהפוך אתכם לבטוחים יותר בעצמכם, למיומנים יותר בהצגת עצמכם בדרך הטובה ביותר.
  1. אל תשקרו – השאלה "מדוע פוטרת" תשאל בראיון, אתם יכולים לסמוך על זה, לפחות תתכוננו אליה ותכינו תשובה מראש בכדי שלא תתפסו לא מוכנים. תשובה אמיתית ובטוחה בעצמה יכולה להרשים את המראיין עד בלי די. כמו כן, לא קשה למראיינים לברר מה באמת קרה בעבודה הקודמת אז אל תסטו מהאמת אלא רק רככו אותה כגון: "לא ראינו את הדברים באותו אופן, ולכן החלטנו לסיים".
  1. אל תשמיצו. סיימו בדרך נאותה את היחסים עם מקום העבודה הקודם, והימנעו מביקורת וממתן "ציונים" לבוס לשעבר. אחרי הכל, לעולם אין לדעת מתי תיפגשו שוב.